HMF ile HELCO Arasında İmzalar Atıldı.

14.03.2017

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş ‘nin  dolaylı iştiraki HMF Asansör ve Servis Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HMF Asansör) nezdinde gerçekleştirilecek primli sermaye artışı ile Kore menşeili bir şirket olan Hyundai Elevator Company Limited (HDEL)'in, HMF Asansör sermayesine %51 oranında iştirak etmesi için HMF Asansör'ün mevcut ortağı HMF Makina ve Servis Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HMF Makina), HMF Asansör ve HDEL arasında anlaşmalar 22/06/2016 tarihinde imzalanmıştır. Buna göre HMF Asansör'ün  sermayesi  nakden artırılacak ve sermayeyi temsil eden payların %51'i HDEL'e, %49'u HMF Makina'ya ait olacaktır.

Ortaklıkla ilgili STFA Holding Merkez Ofisi’nde tertiplenen törene Işıklar Holding ‘i temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Uğur Işık katılmışlardır. STFA Holding’i temsilen Başkan Sayın Alp Taşkent ve STFA Holding CEO’su  Sayın Yetik Mert, HMF Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cengiz Nayır ve Genel Müdürü  Sayın  Hakan Ek , HELCO (Hyundai Elevator Company) yu temsilen de  Elevator CEO’su Mr. Bob Jang , Hyundai Elevator CSO’su  Mr. Crispino  KJ Song ve Hyundai Elevator Global Strateji Geliştirme Bölümü Başkanı Mr. Hanbaek Joe katılmışlardır.

HMF Asansör Şirketi’nin Türkiye’de kaliteli ve ekonomik asansör ve yürüyen merdiven çözümleriyle lider konuma ulaşmayı hedeflediği ve Hyundai ile gerçekleştirilen bu ortaklığın da Şirketimizin önünü açacağı değerlendirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BASIN ODASI